SZAMPON W KOSTCE AJURWEDYJSKI ,,TULSI – ŚWIĘTA BAZYLIA" (WEGAŃSKI)

SZA024

Nowy

Wegański szampon w kostce z dodatkiem świętej bazylii.

Więcej szczegółów

Inne produkty od:

Shaushka


39,00 zł

Opis

Masa netto 80g
Data min. trwałości 24 miesiące od daty produkcji
INCI Sodium Coco-Sulfate, Butyro spermum Parkii Butter, Ocimum Sanctum Leaf Powder, Aqua, Ricinus Communis Seed Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Theobroma Cacao Seed Butter.

Więcej informacji

''TULSI'' TO SZAMPON W KOSTCE  o wyjątkowo delikatnym i przyjemnym zapachu Świętej Bazylii. Nie ma nic wspólnego z bazylią dodawaną do sałatek.  Szampon ten zyskał sobie uznanie osób o włosach średnio oraz wysokoporowatych, przesuszonych, kruszących się na końcach oraz tendencją do łupieżu. Dzięki swojej delikatnej, ziołowej konsystencji dobrze się nakłada i pieni. Z informacji zwrotnej od naszych klientów wiemy, że świetnie się sprawdza u osób z łuszczycą co świadczy o jego wyjątkowych właściwościach. Pamiętajmy jednak, że kosmetyk ten nie jest lekiem tylko szamponem pielęgnacyjnym. 

.

Tulsi (Ocimum Sanctum) znana jest także pod nazwą Tulasi oraz jako Święta Bazylia. To niewielki, rozłożysty krzew, osiągający wysokość 60 cm. Jego wyjątkowe właściwości kryją się w jasnozielonych liściach - (Lakshmi Tulsi), lub rzadziej spotykanych - purpurowych (Krishna Tulsi).

.

Współczesne badania potwierdzają dobroczynne oddziaływanie tego ziela na wydzielanie kortyzolu w nadnerczach, dzięki czemu następuje redukcja stresu. Aktywnie zwalcza szkodliwe drobnoustroje, tym samym wspomagając układ odpornościowy w ochronie przed bakteriami, wirusami i grzybami. Wspomaga regenerację komórek nerwowych mózgu, przez co korzystnie wpływa na zdolności zapamiętywania, koncentracji i uczenia się.

.

Medycyna ajurwedyjska zaleca ją w przypadku wielu dolegliwości. Jest również szeroko stosowana jako przyprawa oraz kosmetyk. Dlatego też jej nazwa, z sanskrytu, znaczy tyle co „niezrównana”. Nazywano ją również eliksirem życia. Wierzono, że przedłuża życie i harmonizuje wszystkie procesy wewnątrz organizmu. Tradycyjnie wykorzystywano ją w leczeniu niepokoju, niestrawności, bólu pleców i zapaleniu stawów, chorób serca i skóry, oraz jako odtrutkę na truciznę węży.

.

Do dziś spożywa się ją pod postacią naparu, który łagodzi niepokój i stres. Dzięki delikatnemu smakowi dobrze komponuje się z innymi ziołami i herbatą.

.

Życiodajny charakter Tulsi sprawił, że często jest uprawiana przy świątyniach czczących Wisznu, a z jej korzeni wytwarza się korale (dźapa) wspomagające recytację świętych mantr.

.

Legenda mówi, że Tulsi była niegdyś dziewczyną, która zakochała się w Krisznie. Zazdrosna małżonka boga, Radha, zmieniła ją w krzew, który teraz nosi jej imię.

.

PRODUKT WEGAŃSKI przeznaczony do mycia włosy i skóry głowy u osób powyżej 3 roku życia.

.

Stosowany zgodnie z zaleceniami producenta, nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzkiego.

.

Opakowanie w 100% biodegradowalne i kompostowalne wykonane wyłącznie surowców roślinnych:

Bibułka, z poddanego recyklingowi papieru celulozowego, posiada certyfikat BPI COMPOSTABLE i testy SGS a drewniane pudełko pochodzi z plantacji o zrównoważonej gospodarce, posiada CERTYFIKAT PEFCTM Jest w pełni biodegradowalne i kompostowalne przemysłowo zgodne z normą EN 14046.

.

Warunki przechowywania temp. 5-35°C. nie należy eksponować na silne światło słoneczne

Produkty powiązane

24 inne produkty w tej samej kategorii: